Tarkvara liidestamine – E-äri igapäeva osa

MAY 26, 2022. AUTHOR HARDI OTS

Kõik, kes on kokku puutunud e-äri spetsiifikaga teavad, et e-äri koosneb paljudest erinevatest nüansidest. Et edukalt teha e-äri on peaaegu et kõigil selleks loodud kodulehed ning paljudel lisaks selle ka veel e-poed. Lisaks on kõige selle tööshoidmiseks vaja raamatupidamistarkvara ning samuti ei ole võimalik hakkama saada ilma laoarvestuseta. Ning kõik need süsteemid peaksid ideaalis omavahel olema suutelised tõrgedeta suhtlema.

Küsimus aga on, kuidas panna see kõik tööle nii, et ettevõte saaks oma töö muuta effektiivsemaks ja kas oleks võimalik mingeid tegevusi automatiseerida. Sest endiselt on paljudes ettevõtetes protsessid ja tegevused kaardistamata ja automatiseerimata ning nende elluviimisele kulub märkimisväärne töötajate aeg ning seeläbi ressurss.


Kuidas need erinevad süsteemid koos tööle rakendada ning millest üldse alustada?

Ja siin tulebki mängu tarkvara liidestuse võimalus mis täidaks prioriteetseid eesmärke. Me võime tuua ühe olulise näitena ettevõtete jaoks laoarvestuse , füüsilise poe ning e-poe. Antud mudeli puhul on väga oluline omada tooteinfo kiire edastamise võimekust sünkroniseeritult ja reaalajas. Selle tulemusena kaoks ära käsitsi e-poes laoseisu muutmise protsess ning välistatakse füüsilise poe ja e-poe tellimuste kattumise võimalus.

Ning kõik eelnevalt mainitud info peab omakorda jõudma raamatupidamisprogrammi. Täna on osad lao ja raamatupidamise tarkvarad juba ühildatud aga nende jaoks mis ei ole tuleb appi jällegi tarkvara liidestus.

Ja mida on siis vaja teada et saaks edukalt e-äriga alustada ning et oleks ka võimalus hiljem vastavalt vajadusele tarkvara liidestusi läbi viia?

Esimene asi, mis tuleks kohe teha, on oma e-äri mudel ehk plaan paika panna. Tuleks läbi mõelda eesmärgid, vajadused, sihtgrupp ja arenguplaanid ning valida sobiv platvorm ja partner.

E-poe platvormi puhul tuleks kindlasti mõelda läbi, kus hakkab ladu olema, kas omada seda ise või on tarvis tooteid hakata võtma tarnija laost ning mis saab edasi, kui tellimus on tehtud. Kas ettevõttes on inimene, kes hakkab seda kõike haldama või on plaanitavad mahud siiski piisavalt suured, et tuleks luua integratsioon majandustarkvaraga, et protsessid oleks võimalikult automatiseeritud? Siis saab suunduda ka makse- ja tarneviiside valiku juurde, mis peaks siis otseselt tulenema sihtgrupist ehk kas toimetatakse ainult Eestis või on äri rahvusvaheline.

Samuti millist raamatupidamistarkvara kasutada ja kas lisaks on vajadus ka kullerteenuse järgi ning see omakorda liita kogu olemasoleva süsteemiga.

Kui kõik süsteemid töötavad ning programmid on integreeritud on võimalik palju väiksema vaevaga teha ära suuremat mahtu. Lisaks kõigele kaob ka ära inimliku eksimuste ja vigade osa kui kõik on liidestatud ning integreeritud ja info liigub automaatselt.

Nagu näha on piisavalt palju olulisi nüansse millega arvestada ning selle kõige kokku panek ja läbi mõtlemine võib olla võti teie äri õnnestumiseks.

Hardi Ots

hardi.ots@datafox.ee
+372 515 06 05

Scroll to Top